Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wiadomości

Powiększ zdjęcie

Wernisaż wystawy "Śladami św. Patryka"

Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie i dyrektor Down County Muzeum Downpatrick w Irlandii Północnej zapraszają na otwarcie wystawy pt. „Śladami św. Patryka”, które odbędzie się 17 marca 2018 r. w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8. Początek wydarzenia godz. 14.00.

17 marca 2018
Czytaj więcej o: Wernisaż wystawy "Śladami św. Patryka"
Powiększ zdjęcie

Wykład z cyklu "Muzeum dla Seniora"

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na wykład Krzysztofa Augustyniaka pt. „Rada Pomocy Żydom – przyczyny powstania i efekty działalności”, który rozpocznie się 22 marca o godz. 16.00 w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8.

16 marca 2018
Czytaj więcej o: Wykład z cyklu "Muzeum dla Seniora"
Powiększ zdjęcie

Warsztaty etnograficzne „Wielkanoc na Kurpiach”

Mija trzeci tydzień warsztatów etnograficznych pt. „Wielkanoc na Kurpiach”. Uczestnicy poznają tradycje i obyczaje Kurpiowszczyzny związane ze świętami wielkanocnymi. Zajęcia składają się z dwóch części. Pierwsza – teoretyczna – podczas której goście dowiadują się, jak Kurpie przygotowywali się do Wielkanocy. Druga część warsztatów to zajęcia praktyczne, na których wspólnie wykonujemy palmy z bibuły lub pisanki oklejone sitowiem i kolorową wełną.

15 marca 2018
Czytaj więcej o: Warsztaty etnograficzne „Wielkanoc na Kurpiach”
Powiększ zdjęcie

Projekt rewitalizacji Muzeum

Miło nam poinformować Państwa, że projekt Rewitalizacja. Per causam ad animi znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dla konkursu zamkniętego nr RPMA.05.03.00-IP.01-14-012/16, dla Osi Priorytetowej V Gospodarka przyjazna środowisku,  Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe.

14 marca 2018
Czytaj więcej o: Projekt rewitalizacji Muzeum
Powiększ zdjęcie

Delegacja węgierska w naszym muzeum

W środę 14 marca 2018 r. Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odwiedzili goście z Węgier. Wizyta była częścią miejskich obchodów Święta Narodowego Węgier.

14 marca 2018
Czytaj więcej o: Delegacja węgierska w naszym muzeum
Powiększ zdjęcie

Rodzinna impreza wielkanocna „Ido Śwenta Źelgejnocy” za nami

W niedzielę 11 marca 2018 r. odbyła się rodzinna impreza wielkanocna pt. „Ido Śwenta Źelgejnocy”.

12 marca 2018
Czytaj więcej o: Rodzinna impreza wielkanocna „Ido Śwenta Źelgejnocy” za nami