Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Muzealne Spotkanie przy Lampce

Przejdź do - Muzealne Spotkanie przy Lampce

Serdecznie zapraszamy na Muzealne Spotkanie przy Lampce, podczas którego Pani Bożena Drygas opowie o rodzinie Pajewskich, która w 1859 roku zamieszkała w majątku Łazek pod Ostrołęką. Spotkanie będzie okazją do poznania historii miejsca (obecnie jest tam osiedle mieszkaniowe), zwyczajów rodzinnych, urządzenia dworu i jego otoczenia, funkcjonowania gospodarstwa, w którym działał browar. Poznamy też historie wielu członków rodziny, w tym Kazimierza Piotrowskiego – dziadka Pani Bożeny Drygas, burmistrza Ostrołęki (1927–1930) i wiceprezydenta Białegostoku (1936–1939), aresztowanego przez NKWD i zaginionego.

Spotkanie odbędzie się 25 marca 2019 roku o godzinie 18.00, w siedzibie muzeum przy placu gen. Józefa Bema 8.

Oddaj głos w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019

Projekt „Rewitalizacja. Per causam ad animi” zrealizowany przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przeszedł do drugiego etapu prestiżowego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2019, w którym członkowie Rady Konsultacyjnej wybiorą najlepsze projekty. Jednocześnie trwa głosowanie internetowe. Każdy z Was może ocenić wybraną inwestycję. 

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI WYNAJMU LOKALU

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce ogłasza możliwość wynajmu lokalu użytkowego przy pl. gen. Józefa Bema 9 (budynek muzeum) przeznaczonego na działalność prowadzenia kawiarni. Opis i charakterystyka lokalu kawiarnianego przeznaczony pod wynajem znajduje się w załączniku Nr 1, natomiast zdjęcia w załączniku Nr 2.

Wizyta ambasador Węgier

Przejdź do - Wizyta ambasador Węgier

Dziś Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odwiedziła ambasador Węgier dr Orsolya Zsuzsanna Kovács. Wizyta była jednym z punktów uroczystości przygotowanych z okazji Święta Narodowego Węgier.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-27
Data publikacji:2016-06-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:28066