Archiwalne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Oto dni krwi i chwały - Reduta Ordona i Rakietnicy Królestwa Polskiego

Przejdź do - Oto dni krwi i chwały - Reduta Ordona     i Rakietnicy Królestwa Polskiego

Wystawa została przygotowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Ekspozycja podzielona jest na dwa bloki tematyczne.

Pierwsza część prezentuje zagadnienia związane z początkiem rakietnictwa polskiego, wykorzystywanego do działań zbrojnych w 1 poł. XIX wieku. Ukazane są sylwetki najważniejszych postaci związanych z tą dziedziną artylerii, prezentowany jest warsztat, w którym produkowano pierwsze rakiety oraz rekonstrukcje dziewiętnastowiecznych pocisków.

Wystawa "Bartnictwo"

Wystawa Bartnictwo jest autorskim zapisem podróży, która rozpoczęła się w 2003 roku na białoruskim Polesiu i … nadal trwa. Tworzą ją unikatowe fotografie, mające formę wydruków o dużym formacie, wykonane przez Krzysztofa Heyke w ciągu wieloletnich badań tematu, autentyczne narzędzia bartnicze oraz multimedialne ekrany przedstawiające życie pszczół w środku kłody. Posługując się bezingerencyjną techniką z użyciem kamer endoskopowych i termowizyjnych autorowi udało się pokazać pszczeli mikrokosmos.

Wystawa "Świat zmysłów"

Przejdź do - Wystawa "Świat zmysłów"

Czynna 6 lutego - 28 maja 2019 r.

Interaktywna wystawa "Świat zmysłów" to okazja do zapoznania się z zasadami działania naszych zmysłów. Odkrywanie ich odbywa się na specjalnie przygotowanych tematycznie wyspach dotyczących różnych aspektów postrzegania: "Receptory", "Mono czy Stereo" oraz "Iluzje- oszukać zmysły." Ponad trzydzieści stanowisk umożliwia samodzielne przeprowadzenie prostych eksperymentów i obserwacji. Wystawa adresowana jest do odbiorców w różnym wieku, a dzięki doborowi stanowisk może pomóc w realizacji programu takich przedmiotów jak przyroda, biologia, fizyka czy chemia.

„Pocztówki z Ostrołęki (1902-1989)”

Przejdź do - „Pocztówki z Ostrołęki (1902-1989)”

W przyszłym roku minie 150 lat od wysłania pierwszej karty pocztowej. To w 1869 roku Poczta Cesarstwa Austro-Węgierskiego wypuściła pierwszą na świecie kartę pocztową. Jak każdy genialny wynalazek, również pocztówka ma wielu ojców. Uznaje się za niego Emanuela Hermanna, profesora Akademii Wojskowej w Wiener-Neustadt, który 26 stycznia 1869 roku opublikował memoriał O nowym sposobie korespondowania pocztą. Wynalazek pocztówki zrewolucjonizowały charakter kontaktów międzyludzkich.

Wystawa o Radzie Pomocy Żydom

Przejdź do - Wystawa o Radzie Pomocy Żydom

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza serdecznie do zwiedzania wystawy planszowej pt. Żegota. Rada Pomocy Żydom, która będzie prezentowana od 11 października 2018 r. w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 9.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-27
Data publikacji:2016-06-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:13119